Zostałem zbirem

W sieci pojawił się właśnie pierwszy (czy raczej zerowy) odcinek podcastu Gwiazdozbiry. Jeżeli macie w planach godzinny spacer, trening lub żmudną pracę – zapraszam do słuchania.

Złożyło się dość zabawnie. Kiedy dumałem pod koniec ubiegłego roku nad przyszłością bloga i kierunkami dalszego rozwoju, przeszła mi przez głowę nieśmiała myśl o nagrywaniu podcastów. Zawsze uważałem, że to złoty środek: może pomieścić treści niestanowiące dość atrakcyjnego materiału na artykuł, ale jednocześnie nie wymaga aż takiego zaangażowania jak formaty video. Poza tym dysponuję sensownym mikrofonem, więc posiadam właściwie cały potrzebny sprzęt.

I tak sobie dumałem wpadając w otchłań prokrastynacji, kiedy nagle zwrócił się do mnie Radek Kosarzycki z zaprzyjaźnionego serwisu PulsKosmosu.pl i zaproponował… nagranie wspólnego podcastu. W ten sposób, dokładnie w dniu 50. rocznicy pierwszego lądowania człowieka na Księżycu, powstał premierowy odcinek Gwiazdozbirów (nazwę wybraliście sami w głosowaniu na facebooku).

Kilka informacji o tym czym mają być, a przede wszystkim, czym nie będą Gwiazdozbiry. Na pewno nie oczekujcie wykładów ani sformalizowanej audycji naukowej. Pozostaję staroświecki i za najlepsze medium do przekazywania wiedzy wciąż uznaję słowo pisane. Nie będziemy więc grobowymi głosami objaśniać meandrów zagadnień fizycznych czy astronomicznych, lecz po prostu rozmawiać. Bez bufonady, bez snobizmu, bez notatek i bez wielogodzinnych przygotowań. Najbezpieczniej potraktować to jako zapis naturalnego dialogu dwóch ciekawskich gości, którzy trochę zbyt często patrzą na nieboskłon, zapominając o zgiełku codzienności.

Oczywiście pierwsze razy mają to do siebie, że rzadko wychodzą idealnie. Zdajemy sobie sprawę z pewnych mankamentów; jest w tym wszystkim trochę nerwowości i sporo chaosu – ale z czasem na pewno się wyrobimy.

Listen to “#000: 50 lat temu ludzie wylądowali na Księżycu. I co z tego wynika?” on Spreaker.

A o czym będziemy dzisiaj biadolić? Jako, że to pierwsza rozmowa to pociągnęliśmy trochę zbyt wiele wątków, ale głównie koncentrowaliśmy się na rocznicy misji Apollo 11, narzekaniach dotyczących obecnej opieszałości NASA, a także na antyklimatycznej manii niektórych mediów. Wspomnieliśmy również o radosnym zmartwychwstaniu Adama Słodowego.

Jeśli więc robicie coś niezbyt angażującego i nie lubicie ciszy, zapraszamy do słuchania. Można nas także znaleźć na Spotify.

Total
0
Shares
Zobacz też
Kwantowo podsumowanie 2020
Czytaj dalej

Kwantowo 2020

Podobno symboliczne oddzielenie tego, co było i tego, co przed nami jest korzystne z psychologicznego punktu widzenia. Nie…