Książka "Meteory i meteoryty"

“Meteory i meteoryty” – apokaliptyczny konkurs!

Nowa książka, nowy konkurs. Wraz z Polskim Wydawnictwem Naukowym mamy do rozdania cieplutkie egzemplarze “Meteorów i meteorytów” autorstwa Marka Żbika.

Zasady są proste i dobrze znane wszystkim stałym bywalcom. Poniżej znajdziecie dziesięć zestawów ikon, a każdy reprezentuje tytuł jakiejś książki, filmu lub (w pojedynczych przypadkach) serialu i gry komputerowej. Waszym zadaniem będzie oczywiście odgadnięcie owych tytułów i wypisanie ich w komentarzu poniżej. Dla ułatwienia dodam, że wszystkie dzieła łączy apokaliptyczna bądź postapokaliptyczna wizja świata (w końcu klimatyczny zegar tyka, w Chinach szaleje epidemia, a nagrodę stanowią potencjalnie niebezpieczne Meteory i meteoryty, więc czemu nie?).

Na czas trwania konkursu, uruchamiam moderację treści, po to aby nikt nie mógł sugerować się cudzymi odpowiedziami. Jak zwykle przypominam, że rozwiązania podajemy pod tym tekstem, a nie na facebooku, instagramie, naszejklasie, tinderze czy innym wykopie. Upominki w formie najnowszej książki Marka Żbika powędrują do trzech osób, które podadzą komplet dziesięciu tytułów i zrobią to najszybciej. Jeżeli stwierdzicie, że popełniliście błąd i poślecie kolejną odpowiedź, będę liczył datę ostatniego komentarza. Zabawę zamykam we wtorek o północy (11 lutego). O wynikach poinformuję na facebooku oraz pod recenzją “Meteorów i meteorytów”, która pojawi się na blogu do końca następnego tygodnia. Nie zapomnijcie też o dopisywaniu swojego aktualnego maila, abym mógł później uzyskać kontakt z laureatami.

Ikony nawiązują do treści danego dzieła lub bezpośrednio do jego tytułu. Miłej zabawy!

Total
0
Shares
Zobacz też
Czytaj dalej

Naukowe “naj” 2016

Lepiej późno niż wcale. Tak jak w poprzednich latach, przedstawiam Wam zwięzłe, niezbyt formalne i mocno subiektywne zestawienie,…
Czytaj dalej

Błękitna kropka ver. 2.0

W roku 1990, w dzień świętego Walentego, powstało jedno z najsłynniejszych zdjęć w dziejach nauki. Wykonała je wystrzelona…