Kontakt i współpraca

Kontakt z Kwantowo.pl

Kontakt

Jeśli jesteś czytelnikiem, to najlepiej abyś się kontaktował poprzez dodanie komentarza pod którymś z wpisów. Wszystkim pozostałym polecam e-mail: adamczyk[małpa]kwantowo.pl, ewentualnie kontakt przez facebook. Staram się czytać wszystkie maile, ale z braku czasu może mi się zdarzyć przemilczeć niektóre wiadomości, zwłaszcza te nieistotne, niekulturalne lub bardzo niekonkretne. Proszę o wyrozumiałość.

Współpraca

Nie będę owijał w bawełnę: moja działalność od zawsze była nakierowana na jakość, w związku z czym nie przyjmuję każdej propozycji współpracy – zwłaszcza jeśli miałaby być prymitywna w formie lub treści. Blog pozostaje nadzwyczaj wartościowym partnerem dla poważnych marek lub instytucji, celujących w ambitniejsze i bardziej wyedukowane grupy odbiorców. Gwarantuję, że w tej kategorii, wielu miejsc mogących konkurować z Kwantowo w polskiej sieci nie ma.

Z oczywistych przyczyn najchętniej współdziałam z instytucjami i firmami, których działalność nie kłóci się z ideami bloga i koresponduje z jego pronaukowym charakterem. To bardzo ważne, ponieważ ufam, że kooperacja może zakończyć się pełnym sukcesem tylko wtedy, gdy usatysfakcjonowany będzie nie tylko klient, ale również moi czytelnicy. Z tego samego powodu zdecydowanie unikam wszelkich form nachalnej reklamy, stawiając na subtelniejsze i mniej inwazyjne akcje promocyjne. Najczęściej proponuję możliwość stworzenia merytorycznego artykułu, ze stosownym linkiem lub informacją o danym produkcie, wydarzeniu bądź usłudze. Istnieje również szansa na opublikowanie – jeśli nie na stronie to w social mediach – zaproszenia na interesujący wykład, festiwal lub inną imprezę związaną z nauką i edukacją. Pozostaję także otwarty na nowe, bardziej nietypowe opcje współpracy.

Z kim dotychczas współpracowałem?

Jak widać, do moich najbliższych partnerów od zawsze należały wydawnictwa książkowe, zwłaszcza oficyny specjalizujące się w literaturze popularnonaukowej. Kwantowicze (jak i ja sam) bardzo chętnie sięgają po książki i pozostają żywo zainteresowani najciekawszymi premierami. Odpowiadając na to zapotrzebowanie staram się konsekwentnie informować o literackich nowościach, a w miarę możliwości recenzować je na łamach bloga. Najlepsze z nich mają szansę trafić do stałego wykazu rekomendowanych lektur, czyli Biblioteczki.

Statystyki

Na życzenie partnera udostępniam wszelkie posiadane statystyki. Blog odwiedza miesięcznie około 40 tysięcy internautów, co przy dość niszowej tematyce należy odczytywać jako wynik bardzo korzystny. Większość czytelników to dorośli mężczyźni w wieku 25-34 lat.

Statystyki bloga popularnonaukowego Kwantowo.pl

Kwantowo to również kanały społecznościowe, na czele z oficjalnym fanpagem. Gromadzi on aktualnie 29 tys. ludzi (z przyrostem około 40 osób na tydzień) i jest uaktualniany niemal codziennie. Prowadzę również pół-osobiste konta na Twitterze oraz Instagramie.