Quantowe Quizy

Quizy naukowe

Wszyscy lubią quizy! No okej, nie wiem czy wszyscy, ale ja bardzo lubię. Ci, którzy podobnie do mnie odkrywają w sobie potrzebę okresowego testowania swoich szarych komórek i odświeżania zdobytych informacji, z pewnością z pewnością będą usatysfakcjonowani.

Korzystając z dobrodziejstw serwisu Easy Quiz Player, postanowiłem nieco was zaktywizować, oddając wam do dyspozycji garść różnotematycznych quizów. Zasady są proste: po rozpoczęciu zabawy dostajecie 12 z puli kilkudziesięciu opracowanych pytań i macie 20 sekund na zaznaczenie poprawnej odpowiedzi. Za każde właściwe kliknięcie otrzymujecie punkty, tym więcej im szybciej podołacie zadaniu.

Oczywiście wiedza konieczna do rozwiązania testu, w zdecydowanej większości zawarta jest w artykułach publikowanych na blogu, w związku z czym dla stałych czytelników Kwantowo, poniższe quizy mogą nie stanowić żadnego wyzwania. Niemniej, zawsze warto sprawdzić, ile pozostało nam w głowie.

qq element
qq4
qq3
qq2
qq
qq eksploracja
qq einstein
qq budowa materii

Nie wykluczam dorzucenia w przyszłości kolejnej porcji fizycznych quizów. Jeśli macie jakieś propozycje dot. tematyki, to piszcie w komentarzach. Swoją wiedzę możecie również sprawdzić w naukowej wersji popularnej gry w Wisielca.

Dobrej zabawy!