Koszulki naukowe

Adam Adamczyk, Kwantowo.pl

Internet i sklepy pełne są t-shirtów z najróżniejszymi nadrukami. A skoro lubimy nosić ubrania z logami zespołów muzycznych lub śmiesznymi napisami, to dlaczego nie pójść o krok dalej i nie korzystać z gadżetów popularyzujących naukę?

Poniżej znajdziecie jedynie odnośniki do najciekawszych i najpopularniejszych spośród wzorów. Pełna oferta obejmuje nie tylko męskie i damskie koszulki, ale również bluzy, torby, kubki i gadżety w wielu stylach oraz wariantach kolorystycznych. Wszystkie przedmioty dostępne są na platformie Teetres.com.


Uniwersalny wzór wyrażający sympatię i oddanie nauce.

Koszulki i gadżety z wariacją aktualnego logo bloga Kwantowo.pl, inspirowanego kotem Schrödingera.

Grafika nawiązująca do klasycznego doświadczenia z dwiema szczelinami, które dowodzi dualnej, korpuskularno-falowej natury światła (i nie tylko).

Latem 1977 roku w ramach projektu SETI uchwycono sygnał radiowy nieznanego pochodzenia. Do chwili obecnej sygnał Wow! stanowi symbol oczekiwanej wiadomości od obcej cywilizacji.

Cztery równania Jamesa Clerka Maxwella, stanowiące podstawę elektromagnetyzmu.

Grafika przedstawia wiadomość, jaka została wygrawerowana na pozłacanych płytkach umieszczonych w sondach Pioneer 10 oraz Pioneer 11, wystrzelonych przez NASA na początku lat 70.

Slogan “Lepiej wiedzieć niż wierzyć”, podkreślający różnicę pomiędzy myśleniem dogmatycznym a racjonalizmem.

Wzór inspirowany cytatem odkrywcy jądra atomu, Ernesta Rutherforda: “Cała nauka dzieli się na fizykę i zbieranie znaczków”. W sam raz na prezent dla entuzjastów fizyki.

Grafiki dla osób zainteresowanych mechaniką kwantową i fizyką mikroświata.

Wzory koszulek i gadżetów dla osób zainteresowanych astronomią i obserwacjami nieba.

Wzór upamiętniający misję New Horizons, która w roku 2015 minęła Plutona, a obecnie przemierza rubieże Układu Słonecznego, badając obiekty Pasa Kuipera.