“Astrofizyka dla zabieganych” – konkurs!

Co powiecie na kolejny konkurs, tym razem książkowy? W związku ze zbliżającą się premierą najnowszej książki Neila deGrasse’a Tysona, Wydawnictwo Insignis postanowiło rozdać Kwantowiczom kilka świeżutkich egzemplarzy.

Zabawa odbędzie się według wypróbowanej kiedyś formuły. Poniżej widzisz dziesięć zestawów ikon. Każdy z nich ma budzić skojarzenia z tytułem jakiejś książki: klasyka literatury popularnonaukowej lub science-fiction. Ci, którzy w komentarzu pod tym wpisem najszybciej wypiszą poprawnie wszystkie tytuły, mogą liczyć na prezent w postaci lektury Astrofizyka dla zabieganych, autorstwa sławnego krzewiciela nauki, Neila deGrass’a Tysona, znanego chociażby z serialu Cosmos: A Spacetime Oddysey. Recenzję będziesz mógł przeczytać na blogu już niebawem, więc na razie zacytuję tylko fragment wstępu:
Ostatnimi laty nie ma tygodnia bez wiadomości o nowym kosmicznym odkryciu, które nie byłoby godne nagłówka na całą szerokość strony. Może i redakcje zaczęły interesować się wszechświatem, ale większa ilość poświęcanego mu miejsca prawdopodobnie wynika głównie z autentycznego rozbudzenia apetytu na naukę w społeczeństwie. (…) Jeśli jesteś zbyt zajęty, żeby chłonąć wiedzę o kosmosie na zajęciach, z podręczników czy programów dokumentalnych, lecz mimo wszystko poszukujesz zwięzłego, a przy tym rzeczowego wprowadzenia w tę tematykę, oddaję w twe ręce Astrofizykę dla zabieganych.
Na czas trwania konkursu, jak zwykle włączam moderację treści, aby nikt nie mógł sugerować się cudzymi odpowiedziami. Podkreślam raz jeszcze, że rozwiązania podajemy pod tym tekstem, a nie na facebooku. Można się poprawiać, ale wtedy liczona jest data ostatniej edycji. W miarę możliwości proszę podawać polskie tytuły pozycji, bez używania skrótów; autorzy nie są wymagani, ale też nie zaszkodzą. Nie zapomnijcie też o dopisywaniu swojego aktualnego maila, aby ułatwić mi później kontakt z laureatami. Poza egzemplarzami konkursowymi, dwa kolejne trafią do rąk losowych mecenasów z Patronite. O wynikach poinformuję przy okazji recenzji Astrofizyki dla zabieganych, prawdopodobnie pojutrze.
Miłej zabawy!

Total
0
Shares
Zobacz też
Czytaj dalej

Zostałem zbirem

W sieci pojawił się właśnie pierwszy (czy raczej zerowy) odcinek podcastu Gwiazdozbiry. Jeżeli macie w planach godzinny spacer,…