‘Laboratorium w Szufladzie’ – konkurs!

Fanpejdż Kwantowo przebił kolejną granicę – jest nas już 7 tysięcy! To oczywiście oznacza, że pora na nowy książkowy konkurs.

Już uprzedzałem jakich nagród możecie się spodziewać, więc zaskoczenia nie będzie. PWN przeznaczyło na konkurs dwie książki z cyklu Laboratorium w szufladzie – Fizyka oraz Optyka. Jak wskazuje tytuł, seria jest dedykowana praktykom, lubiącym zamienić swoje mieszkania w mały warsztat. Obie pozycjelab w szufladzie zawierają około 30 opisów naukowych projektów, o zróżnicowanym poziomie trudności i kosztach. Znajdzie więc w nich coś dla siebie zarówno głodny wiedzy gimnazjalista jak i znudzony życiem geek. Jak zapewniają pracujący na co dzień w Centrum Nauki Kopernik autorzy, wszystkie eksperymenty zostały przez nich przetestowane, a oczekiwane efekty są zgodne z ilustracjami i opisami. Obok praktycznych instrukcji, Laboratorium w szufladzie zawiera również solidną podbudowę teoretyczną i przydatne ciekawostki. Więcej informacji znajdziecie w ostatniej recenzji.

Wydawnictwo oddało mi do dyspozycji cztery egzemplarze: dwie Fizyki i dwie Optyki. W związku z tym sądzę, że najrozsądniej będzie rozdzielić je wobec trzech laureatów, gdzie zwycięzca otrzyma oba tytuły, osoba z drugiego miejsca będzie mogła wybrać jedną z książek, a trzecie miejsce zostanie nagrodzone tym co zostanie.

Zasady są proste. Poniżej zamieściłem pięć grafik. Elementy każdej z nich mają budzić skojarzenia z jakimś instrumentem naukowym. Nie musicie jednak być nadto skrupulatni i doszukiwać się powiązań z jakimś imiennie oznaczonym urządzeniem. To znaczy, jeśli uważacie, że obrazek symbolizuje, dajmy na to teleskop zwierciadłowy albo spektroskop, to mi całkowicie wystarczy za odpowiedź. Zgodnie z tym co napisałem wcześniej, książki powędrują do osób, które najszybciej podadzą pięć poprawnych odpowiedzi, w komentarzu pod tym wpisem (nie, nie na facebooku). Gdybyście chcieli się poprawić – liczy się data ostatniego komentarza lub jego edycji. Pamiętajcie również o podawaniu maili, abym mógł się później odezwać do laureatów.
zagadka2 zagadka1 zagadka3 zagadka4 zagadka5Wyniki z poprawnymi odpowiedziami pojawią się na blogu i facebooku pojutrze bądź w sobotę. Wtedy też skieruję pewną prośbę do was… Na razie życzę dobrej zabawy. =)
podpis-czarny
Total
0
Shares
Zobacz też