Copernicus Festival 2017 – konkurs!

Już za tydzień w Krakowie rozpocznie się czwarta edycja jednej z największych imprez naukowych – Copernicus Festival. Organizatorzy wydarzenia postanowili z tej okazji rozdać kilka książek.

Tegoroczna odsłona Copernicus Festival poświęcona zostanie filozoficznym, neurobiologicznym, socjologicznym oraz psychologicznych aspektom emocji. W Krakowie zjawią się m.in. takie osobistości jak wybitny neurobiolog Antonio Damasio, który bada wpływ emocji na podejmowanie decyzji, profesorowie Karen Wynn i Paul Bloom, zajmujący się psychologią rozwojową i społeczną, materiałoznawca i popularyzator nauki Mark Miodownik, a także znany fizyk Krzysztof Meissner. Harmonogram aż puchnie od licznych spotkań z autorytetami świata nauki, koncertów, debat, wykładów, a nawet seansów filmowych. 

Oficjalna strona wydarzenia

Festiwal odbędzie się w dniach 23-28 maja (czyli od wtorku do niedzieli), natomiast atrakcje będą trwały od 10 rano aż do późnych godzin nocnych. Szczegółowy harmonogram znajdziecie na stronie oficjalnej.

Skoro już zaproszenie mamy za sobą, przejdźmy do konkursu. Do rozdania mam trzy egzemplarze książki Bóg i geometria. Gdy przestrzeń była Bogiem, autorstwa dyrektora programowego festiwalu, prof. Michała Hellera. Czas nagli, toteż zabawa nie będzie ani zbyt trudna ani czasochłonna. Jak zwykle, książki powędrują do trzech Kwantowiczów, którzy w komentarzu pod tym tym wpisem (nie na facebooku!) najszybciej udzielą poprawnych odpowiedzi. Poza upominkami konkursowymi, dwa kolejne trafią do rąk hojnych mecenasów z Patronite.

Poniżej widzicie kilka graficznych łamigłówek. Każda ilustracja symbolizuje jakieś hasło związane z początkiem wszechświata, czy też po prostu z wielkim wybuchem. Mogą być to nazwy hipotez, modeli, odkryć, czy po prostu pojęć fizycznych, w mniejszym lub większym stopniu związane z Big Bangiem. Sądzę, że dla większości z was zagadki te okażą się banalne, więc dla osiągnięcia sukcesu konieczny będzie również refleks. Przypominam od razu, iż na czas trwania zabawy komentarze na blogu zostaną objęte moderacją, tak abyście nie widzieli wzajemnie swoich odpowiedzi. Można się poprawiać, ale wtedy liczona będzie data ostatniej edycji. Nie zapomnijcie też o dopisywaniu do wiadomości swojego aktualnego maila, aby ułatwić mi później kontakt z laureatami.

1.
2.
3.
4.
5.
6. 
Wyniki pojawią się jutro wieczorem na Kwantowym facebooku. Powodzenia!

Total
0
Shares
Zobacz też