Rozwiązanie konkursu Pułapki umysłu

Zgodnie z zapowiedzią, po tygodniu przyjmowania zgłoszeń, pora na rozwiązanie konkursu przygotowanego we współpracy z National Geographic Channel.


Zastanawiałem się co sam odpowiedziałbym na tak zadane pytanie i muszę przyznać, że odpowiedź nie przyszłaby mi łatwo. Sądzę jednocześnie, że z absurdem i totalnym brakiem logiki spotykamy w życiu codziennym aż za często i żeby się o tym przekonać częstokroć w ogóle nie musimy wychodzić z domu. Największym zaś błędem jest odgórne zakładanie zdroworozsądkowego rozumowania u osób, z którymi się stykamy. 

Nie przedłużając, najciekawszych odpowiedzi udzielili: Wcina, m i maryśka – w tej kolejności. Oznacza to, że Wcina ma pierwszeństwo w wyborze upominku (bluza, bidon, power bank), m wybiera drugi, natomiast maryśka otrzyma nagrodę, która się ostanie. Jako, że dwóch pierwszych laureatów nie pozostawiło maila kontaktowego, prosiłbym aby czym prędzej odezwali się oni do mnie (adres znajdziecie w zakładce kontakt). Gratuluję!

Pamiętajmy, że konkurs został zorganizowany z okazji premiery nowego sezonu Pułapek umysłu. Drugi odcinek zostanie wyemitowany już dzisiaj, czyli

wtorek o 22.00 na National Geographic Channel.


Prowadzący Jason Silva jak zwykle postara się wyjaśnić meandry funkcjonowania ludzkiego umysłu, dając przy tym szereg dowodów na to, iż bynajmniej nie jest on nieomylny. Jak działa zdrowy rozsądek? Dlaczego odczuwamy potrzebę stosowania logicznego myślenia? Na czym polega różnica między prawą i lewą półkulą naszych mózgów? Jak radzimy sobie  z tłumaczeniem zjawisk, których nie potrafimy ogarnąć? Z jakiego powodu nasz umysł antropomorfizuje przedmioty i wszędzie dostrzega twarze? Na te i wiele innych zagwozdek, odpowiedzi dostarczą nam twórcy Pułapek umysłu w najbliższych odcinkach.

Total
0
Shares
Zobacz też