Quantowe Quizy #2 – Sprawdź się!

Pierwsza porcja quizów cieszyła się całkiem niezłym zainteresowaniem, więc zgodnie z obietnicą pora na kolejną paczkę. Tym razem możecie sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ogólnej wiedzy o wszechświecie, eksploracji i badań Układu Słonecznego, struktury materii a także sylwetki i odkryć Alberta Einsteina.


Zasady nie uległy zmianie. Każdy quiz nadal składa się z 12 pytań (wylosowanych z większej puli), a na wybór poprawnej odpowiedzi macie 20 sekund. Im poprawniej i szybciej odpowiadacie, tym większa będzie wasza zdobycz punktowa. Ostatnio wśród czytelników znaleźli się nawet tacy, którzy chwalili się nawet wynikami ponad 9000 – szczerze, jestem pod wrażeniem.

Szczególny charakter ma quiz pierwszy, dotyczący podstaw funkcjonowania fizycznej rzeczywistości. Jeśli macie jakich znajomych, którzy nie siedzą w naukach przyrodniczych, ale lubią takie zabawy, możecie im śmiało podesłać link.

qq elementqq eksploracja qq einstein qq budowa materii
Nie wykluczam dorzucenia za jakiś czas kolejnej porcji quizów. Jeśli macie jakieś propozycje dot. tematyki, to piszcie w komentarzach! Odnośniki do pozostałych testów znajdziecie w górnym menu oraz pod tym adresem.

Total
0
Shares
Related Posts
Ciekawostki naukowe
Czytaj dalej

42 Astrociekawostki cz.1

Istnieje coś, co przyjmie każdy mózg. Coś co może w szybki sposób zainteresować nawet największego laika, ale i…