Książka "Pozaziemskie oceany"

“Pozaziemskie oceany” – konkurs książkowy

Wraz z wydawnictwem Copernicus Center Press mamy do rozdania kilka świeżutkich egzemplarzy książki Pozaziemskie oceany. Poszukiwanie życia w głębinach kosmosu. To kolejna praca Kevina Petera Handa – astrobiologa z renomowanego NASA Jet Propulsion Laboratory i jednego z zawziętych orędowników posłania misji badawczej w kierunku Europy, czwartego co do wielkości księżyca Jowisza, którego skute lodem oceany być może skrywają coś, co pomoże nam lepiej zrozumieć tajemnicę życia.

Dokładny opis i moją ocenę zawartości Pozaziemskich oceanów znajdziecie w osobnej recenzji, która pojawi się na blogu w ciągu kilku dni. Tymczasem zapraszam wszystkich do udziału w drobnej zabawie, poniekąd zbliżonej tematycznie do zainteresowań Kevina Handa.

Poniżej znajdziecie 10 kompletów ikon. Pod każdym punktem kryje się nazwa jakiegoś odległego, kosmicznego świata znanego z kinematografii lub literatury. Chodzi o planety lub księżyce, w jakiś sposób związane z fabułą różnych dzieł science-fiction. Trudność polega więc nie tyle na odgadnięciu tytułu książki lub filmu, ale na zidentyfikowaniu konkretnego ciała niebieskiego – a tych, jak wiadomo, w obrębie danego uniwersum może być całkiem sporo. Kolejne obrazki w każdym punkcie mówią coś o warunkach panujących w danym świecie, o jego mieszkańcach lub charakterystycznych cechach, ale mogą też dotyczyć autora, tytułu, bohaterów bądź fabuły dzieła. W zasadzie mogą dotyczyć wszystkiego, więc warto wydobyć z siebie nieco kreatywności.

Konkurs książkowy

Chodzi przede wszystkim o odrobinę intelektualnej zabawy, ale jak już wspomniałem, trzy osoby, które najszybciej rozpoznają wszystkie fantastyczne światy, mogą liczyć na książkowy upominek od Copernicusa. Odpowiedzi proszę podawać w komentarzach pod tym wpisem (nie na maila, nie na kanałach społecznościowych). Na czas trwania konkursu włączam tu moderację, aby uczestnicy nie mogli sugerować się wzajemnie swoimi odpowiedziami.

Do boju! Rozwiązanie konkursu i wyłonienie laureatów nastąpi przy okazji recenzji Pozaziemskich oceanów, którą opublikuję pod koniec tygodnia.

Total
0
Shares
Zobacz też
Czytaj dalej

Rozwiązanie feynmanowskiego konkursu

Minęło kilka dni, więc pora zamknąć niedawny konkurs i wyróżnić najbardziej kreatywnych Kwantowiczów świeżutkimi egzemplarzami książki Pan raczy żartować,…