Feynman Cyberpunk

“A co Ciebie obchodzi, co myślą inni?” – feynmanowski konkurs!

Rok temu mieliście okazję zdobyć egzemplarz kultowego “Pan raczy żartować, panie Feynman!”. Pora na nową zabawę, w ramach której możecie upolować kolejną część przygód jednego z najciekawszych naukowców XX wieku.

Gdy w ubiegłym roku zgłosiło się do mnie Wydawnictwo Znak wraz z odnowionym wydaniem autobiografii Pan raczy żartować… Od razu zasugerowałem oficynie, aby przemyśleli również odświeżenie mniej znanego, acz równie udanego dzieła: A co Ciebie obchodzi, co myślą inni? Dalsze przypadki ciekawego człowieka. Z wielką satysfakcją przyjąłem więc wiadomość, że Znak poszedł za ciosem i kolejna część przemyśleń Richarda Feynmana, w końcu rzeczywiście trafi do księgarni.

Oprócz fizyki jedną z rzeczy, których nauczył mnie ojciec – może powinien był, a może nie – był brak poszanowania dla niektórych zjawisk. Na przykład, kiedy byłem mały i brał mnie na kolana, pokazywał mi w “New York Timesie” obrazki. Pewnego razu oglądaliśmy zdjęcia papieża i kłaniających mu się ludzi. Ojciec powiedział:
– No i popatrz na nich. Stoi sobie jeden człowiek, a wszyscy inni mu się kłaniają. Czym się od siebie różnią? Ten jest papieżem. Cała różnica to kapelusz, który ma na głowie.

~ fragment “A co Ciebie obchodzi, co myślą inni?”

Wraz z wydawnictwem mamy do rozdania trzy egzemplarze upominkowe. Szansę na ich otrzymanie mają czytelnicy, którzy wezmą udział w prostej zabawie. Ostatnim razem zadanie było mocno nietypowe, ponieważ polegało na ciekawym kojarzeniu słów dowolnej piosenki z jakimś zagadnieniem naukowym (byliście naprawdę kreatywni). Dzisiejszy konkurs będzie nieco prostszy. Chciałbym abyście stworzyli jak najzabawniejsze memy… wykorzystujące osobę Richarda Feynmana. Obrazek może się odnosić do biografii fizyka, jego pracy, osiągnięć naukowych, zainteresowań, cytatu – zupełna dowolność. Pamiętajcie, że efekt zaskoczenia i abstrakcyjny humor, zazwyczaj dają najlepsze rezultaty.

Oddaję wam do dyspozycji zrobioną przeze mnie templatkę, ale nic nie stoi na przeszkodzie abyście wykorzystali inne grafiki.

Nie wymagam większych zdolności, w zupełności wystarczy zwykły Paint i najczęściej stosowany w memach font Impact. Prace proszę zamieszczać w komentarzach pod tym artykułem (opcja zalecana) lub na Facebooku. Do autorów najlepszych powędrują pięknie wydane egzemplarze A co Ciebie obchodzi, co myślą inni?, prosto od Wydawnictwa Znak. Oto jeden z nich, pod kuratelą grającego na bongosach Pana Miszuka.

Zgłoszenia przyjmuję do piątku 9 sierpnia (z piątkiem włącznie), a o wynikach poinformuję na początku kolejnego tygodnia. Bez względu na nagrody życzę dobrej zabawy i liczę na kilka naprawdę niezłych obrazków. :)

Total
0
Shares
Zobacz też
Czytaj dalej

Głupota szybsza od światła

Poziom wiedzy ogólnej jest niski i ciągle spada. Smutna to prawda, ale prawda. Teleturnieje prezentują się coraz bardziej…
Czytaj dalej

Janusze nauki #4: Tylko pseudonauka

Przygotowując czwartą odsłonę Januszów nauki, przemierzyłem odmęty kilku bliźniaczych serwisów, uparcie szukających wspólnego mianownika dla treści naukowych, tabloidowych…