Biografia Elona Muska – rozwiązanie konkursu!

Chciałem dać na rozwiązanie zagadki dwa dni, ale jak zwykle was nie doceniłem.

Zabawa polegała na skojarzeniu pięciu graficznych łamigłówek z sylwetkami znanych krezusów, którzy objęli swoim mecenatem wielkie przedsięwzięcia naukowe bądź technologiczne. Ogłosić wyniki miałem jutro wieczorem, ale po raz kolejny rozgromiliście zagadki w mgnieniu oka. Nie trzymając was w niepewności, podaję prawidłowe odpowiedzi: 

1. Tu mieliście najwięcej wątpliwości podając nazwiska Dennisa Tito, Richarda Bransona czy Neila Armstronga (tego ostatniego trudno mi kojarzyć jako biznesmena). Chodziło mi jednak o kontrowersyjnego Basa Lansdorpa – pomysłodawcy wycieczki na Marsa w jedną stronę. Widniejąca na ilustracji “jedynka” miała naprowadzić was na nazwę programu Mars One.
2. Banał. Niemal wszyscy rozpoznaliście Gordona Moore’a. Były prezes Intela prowadzi obecnie wraz z żoną fundację, która dokłada miliony m.in. do budowy wznoszonego na Hawajach Thirty Meter Telescope.
3. Standard Oil + herb Uniwersytetu w Chicago = jeden z najzamożniejszych ludzi w dziejach, John D. Rockefeller.
4. Initiative 2045 to śmiały program Dmitra Itskova – rosyjskiego miliardera, który rzucił wyzwanie śmierci.
5. Okryta tajemnicą Wieża Wardenclyffe miała wzbudzić słuszne skojarzenia z osobą Tesli. Każdy słyszał, że wynalazcę sponsorował długi czas Thomas Edison, mniej osób jednak wie, że w późniejszym czasie na jego talent zwrócił uwagę bankowiec i twórca imperium US Steel – obrzydliwie bogaty J.P. Morgan.

Zgodnie z obietnicą pięć egzemplarzy książki Elon Musk. Biografia twórcy PayPala, Tesli, SpaceX autorstwa Ashlee’a Vance’a, dzięki uprzejmości Wydawnictwa Znak, trafi do osób, które najszybciej podały pięć poprawnych odpowiedzi. Są to: Monika Zając, Rafał Będźkowski, Fu Manchu, p.k. oraz michelson.
musk biografiaLaureaci mogą spodziewać się ode mnie w niedługim czasie maila. Tymczasem, dziękuję wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i polecam się na przyszłość. 

Aha, ostatnie wpisy cieszyły się skandalicznie niską “klikalnością”: jeśli więc ktoś chce przeczytać o 7 fobiach trapiących ludzkość bądź wywiad z polskim inżynierem zaangażowanym w projekty LIGO/Virgo – śmiało, literki nie gryzą.

podpis-czarny

Total
0
Shares
Zobacz też