Pułapki umysłu i kolejny konkurs!

Dzisiaj znów zabawimy się dzięki uprzejmości National Geographic Channel. Nie drążymy już jednak tematu łamag życiowych spod znaku Anatomii głupoty według Richarda Hammonda, lecz przenosimy się do tajemniczego świata Pułapek umysłu.


Pułapki umysłu (oryginalny tytuł: Brain Games) to seria opowiadająca o funkcjonowaniu prawdopodobnie najbardziej złożonego tworu natury – ludzkiego mózgu. Wciąż nie jesteśmy zgodni co do istoty świadomości, snu, wielu schorzeń i procesów. Jednak mimo, iż umysł nadal stanowi dla nauki zagadkę, coś tam o nim wiemy.

Prowadzący Jason Silva, wraz z zaproszonymi gośćmi, humorystycznie ale często i empirycznie, spróbuje objaśnić mechanikę wyborów moralnych, działanie tzw. zdrowego rozsądku, przywiązanie naszych mózgów do logiki, jak również powody przedkładania przez niektórych ludzi zabobonów ponad obiektywny ogląd rzeczywistości. Wisienką na torcie pozostają jednak tytułowe pułapki, czyli sytuacje, w których pełne zaufanie do własnych zmysłów i rozumu zaczyna zawodzić.

Autorzy serialu nie poskąpią nam zagadek i złudzeń, które zapewnią niemałą dawkę gimnastyki dla szarych komórek. Nie wiem ile jest prawdy w stwierdzeniu, że odpowiednie ćwiczenia potrafią usprawnić naszą percepcję i podnieść poziom intelektualny, ale sprawdzić na pewno nie zaszkodzi. W dzisiejszym konkursie sprawdzicie jednak znów swoją kreatywność.

Najbliższy odcinek Pułapek umysłu wyjaśni, jak bardzo pozory mogą mylić. Stąd pytanie: czy zdarzyło się, że decyzja podejmowana na „zdrowy rozsądek” wcale nie wyszła wam na zdrowie? Byliście pewni logicznego rozwiązania, które jednak okazało się totalnym niewypałem? Podzielcie się swoimi doświadczeniami. Rzecz jasna interesują mnie niekoniecznie najdłuższe, lecz najbardziej pomysłowe odpowiedzi. Na autorów najciekawszych czekają nie byle jakie upominki: bidon, power bank oraz bluza w logiem National Geographic Channel:

nagrody2
Rozwiązania konkursu możecie się spodziewać w przyszłym tygodniu. Nie zapomnijcie podawać swoich maili kontaktowych, jak również obejrzeć pierwszego odcinka nowego sezonu Pułapek umysłu

we wtorek o 22.00 na National Geographic Channel.podpis-czarny


Total
0
Shares
Zobacz też