Premiera Anatomii głupoty + konkurs National Geographic + 3 tysiące fanów

Stało się. Licznik fanpejdżu Kwantowo.pl pokazał trzy tysiące! W związku z tym i dzisiejszą premierą nowej serii programu Anatomia głupoty według Richarda Hammonda na National Geographic Channel, pora na konkurs z upominkami.Dzięki uprzejmości National Geographic Channel mam do rozdania cztery upominki w postaci termicznych kubków z logiem prestiżowej marki. Oczywiście nic nie bierze się z przypadku. Nasza zabawa, poza uświetnianiem kolejnego jubileuszu Kwantowo, ma na celu promocję drugiego sezonu znanego programu Anatomia głupoty według Richarda Hammonda. Prowadzący (znany z wielu innych produkcji telewizyjnych), analizuje w nim… Faile.  Dziesiątki bezprzykładnych pokazów głupoty, które dziwnym zbiegiem okoliczności (dzięki Panie za aparaty w komórkach) znalazły się w sieci zyskując natychmiastową popularność. Wszyscy znamy takie filmiki, zapewne większość z nas zalicza soczyste facepalmy zastanawiając się co nagrany nieszczęśnik chciał osiągnąć. Hammond, poza wskazywaniem na kompletny brak instynktu samozachowawczego, stara się wyłuszczyć fizyczne przyczyny bolesnych porażek.

Dla tych, którzy nie mieli jeszcze styczności z powyższą produkcją, drobna próbka:


Uspokoję was – nie wymagam abyście wcielali się w rolę prezentowanych przez Hammonda rycerzy nauki (swoją drogą, odnoszę dziwne wrażenie, że słowo rycerz miało być eufemizmem od zakutej pały; ale to tylko przypuszczenia). Wręcz przeciwnie, ugryziemy temat od innej strony. Jakby nie patrzeć Anatomia głupoty próbuje w tłumaczyć w najbardziej przystępny sposób, elementarne zasady fizyki klasycznej. Na dobrą sprawę mówimy tu o regułach, które każdy z nas powinien wynieść już ze szkoły. Stąd też wasze zadanie.

Napiszcie w komentarzach swoje wspomnienia ze szkolnych lekcji fizyki, ewentualnie chemii lub biologii. Interesuje mnie jednak nie wszystko co tylko wam ślina na język przyniesie, a jedynie metody dydaktyczne waszych belfrów. Wystarczą pojedyncze przykłady przeprowadzonych eksperymentów, użytych metafor lub innych sposobów jakimi próbowali zachęcić was do nauki. Oczywiście byłbym huraoptymistą sądząc, że każdy posiadał wzorcowego nauczyciela, dlatego możecie również odnotowywać najgorsze i najgłupsze metody waszych byłych lub obecnych wychowawców. Swoją drogą, to całkiem dobry przyczynek o dyskusji na temat stosunku polskich szkół do nauki przedmiotów ścisłych.

Cztery najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone wspomnianymi prezentami od National Geographic.

kubek NG
Nie zapomnijcie podawać w komentarzach maili (abym mógł się ewentualnie odezwać w sprawie adresu) oraz obejrzeć pierwszego odcinka popularnonaukowego show Richarda Hammonda,

dziś o 21.00 na National Geographic Channel.


Jak się ładnie spiszecie, wkrótce więcej informacji i jeszcze jakiś konkurs. =)

podpis-czarny
Total
0
Shares
Zobacz też
Archiwum nauki
Czytaj dalej

Archiwum nauki

Mikrofon odkurzony, oprogramowanie zaktualizowane, hasło dostępu odkopane. Tak, po czterech latach przerwy znów wrzuciłem coś na YouTube.