Kwantowe Pigułki #9: Co siedzi w centrum Drogi Mlecznej?

Miałem recenzować program Universe Sanbox 2. Miałem również zamiar nakręcić wreszcie jakiś nowy materiał na opuszczony kanał YouTube. Ostatecznie postanowiłem połączyć oba te zadania, czego efektem jest nowy odcinek Kwantowych Pigułek przygotowany w oparciu o US2.

Muszę przyznać, że Universe Sandbox 2 to odpowiedź na moje modlitwy. W stosunkowo łatwy i realistyczny sposób mogę symulować zachowania ciał niebieskich, przy okazji nieźle się bawiąc. Chcemy zobaczyć jak zareagowałby Układ Słoneczny po zamianie Słońca na Betelgezę? Proszę bardzo! Pragniemy doprowadzić do zderzenia Ziemi i Księżyca? Żaden problem! Mamy zachciankę wykreowania własnego systemu planetarnego? Wystarczy kilkanaście minut.

Jako, że w aplikacji istnieje całkiem spora ilość gotowych modeli miejsc oraz obiektów kosmicznych, postanowiłem to wykorzystać omawiając intrygujące centrum naszej galaktyki. Jeżeli taka luźna forma monologu wam nie przeszkadza, jestem skłonny jeszcze kilka razy powtórzyć koncept w przyszłości.

[ecko_youtube]v20SG0P45mM[/ecko_youtube]Tymczasem miłego seansu. I miłej zabawy z Universe Sanbox 2 – który szczerze polecam.

Sprzężenie ciemnego z czarnym, czyli droga do najdziwniejszej hipotezy kosmologicznej roku Kwantowe Pigułki #15: Czym jest zasada nieoznaczoności? Wszystko co chcielibyście wiedzieć o czarnych dziurach cz.1