Zaczęło się: Multimedialne AstroCiekawostki i Niesamowitości Nauki

Przy okazji zmiany domeny bloga w lipcu tego roku, zasygnalizowałem pojawienie się nowych możliwości rozwoju oraz współpracy z popularnym programem internetowym Matura to Bzdura. Pierwszy efekt tej kooperacji pojawił się w sieci wczoraj: klik!Wypadłem dobrze czy źle? Oceny mogą napawać lekkim optymizmem, komentarze już nie. Sam również nie jestem zadowolony z owoców swojej pracy. Ci z Was, którzy czytają aTezy Kwantowo od dawna, pewnie wiedzą, że zawsze uważałem się za blogera, a nagrywanie multimediów traktowałem jedynie jako dodatek; narzędzie do zwabienia większej liczby odwiedzających. Czas pokaże, czy nowe filmiki spełnią ten warunek i przyciągną choćby garstkę nowych czytelników.

Wracając do meritum. W segmencie Kwantowo na kanale MtB, ukazywać się będą na zmianę dwie serie: 5 ciekawostek o Wszechświecie oraz Niesamowitości Nauki. Pierwotnie miałem zająć się jedynie tym drugim tytułem, ale po dyskusji z Adamem Drzewickim, doszliśmy do wniosku, że bardzo zróżnicowany target potrzebuje również czegoś lżejszego – stąd 5 ciekawostek. Osobiście uważam Niesamowitości za nieco lepszy, a przede wszystkim ciekawszy projekt i zachęcam do wyczekiwania pierwszego odcinka na początku listopada.

Wiem, że znów znajdą się czytelnicy pytający po co? jak i osoby zwiastujące rychły upadek bloga (który to już raz?). Jak na razie wszystko idzie w dobrym kierunku: liczba odwiedzin stale wzrasta, subskrypcje się podwoiły, a lajków na facebooku jest więcej niż przed przenosinami fanpage.

I pamiętajcie czytany i komentowany bloger, to zmotywowany bloger.

czarny-podpis
Total
0
Shares
Zobacz też
Czytaj dalej

Nauka w mapach #1

Dziś mały wpis ciekawostkowo-obrazkowy. Które państwa wywierają największy wpływ na naukowy i technologiczny rozwój ludzkości? Które społeczeństwa uznają…